چگونه امنیت درب پارکینگ را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت درب پارکینگ را افزایش دهیم؟

در حال حاضر با توجه به برقی شدن درب ساختمان ها و امکان ورود و خروج بر اثر فشردن یک دکمه، می توان گفت که امنیت ساختمان ها دچار خدشه شده است و به منظور جلوگیری از ورود افراد ناشناس نیز از وسیله ای با نام جک پارکینگی استفاده زیادی می شود.

در ساختمان هایی که هنوز هم از جک های پارکینگی استفاده ای نشده است، می توانید به راحتی شاهد باشید که ساکنین ساختمان زمان زیادی را صرف باز و بسته نمودن درب ساختمان می کنند و حتی در برخی از موارد به دلیل عجله ای که دارند و یا بر اثر فراموش کردن، درب ساختمان ها باز می ماند که خود می تواند شروعی برای به وجود آمدن مشکلی خاص باشد.

به این دلیل است که خرید جک پارکینگی از اهمیت بالایی برخوردار شده است و لازم است تا در حین نصب آن نیز به چندین مورد توجه داشت تا امنیت درب های مورد نظر افزایش پیدا نماید.

اگر ساختمان مورد نظر پرجمعیت باشد و یا تعداد واحدهای زیادی داشته باشد نیز لازم است بدانید که به همان مقدار، اتومبیل های ساکنان افزایش پیدا می کند و بایستی ورود و خروج آن ها نیز کنترل شود.

هم اکنون نیز دو نوع سیستم وجود دارند که می توانند عاملی برای افزایش امنیت منازل و اماکن مختلف باشند که می توان آن ها را به صورت ذیل، مورد توضیح قرار داد.

 

دزدگیر اماکن و نقش آن در حفظ امنیت

یکی از مهم ترین اقدامات جهت بالا بردن امنیت اماکن مختلف و جلوگیری از سرقت نیز این است که از دزدگیر استفاده می نمایند و استفاده از دزدگیر نیز در برابر سایر سیستم های حفاظتی از امنیت بالاتری برخوردار می باشد و بازدارندگی زیادی دارا است.

دزدگیرها را می توان به سه گروه تقسیم نمود که به صورت ذیل می باشند:

  1. دزدگیرهای ساده و بدون فرمان تلفن کننده در صورت بروز مشکل
  2. دزدگیر همراه با تلفن کننده ثابت شهری
  3. دزدگیری که با تلفن کننده سیم کارتی می باشد

 

بنابراین همانطور که متوجه شدید، دزدگیرهای اماکن نیز به دو صورت پخش آژیر و هشدار در محیط و همچنین تماس تلفنی نیز همراه می باشد.

در صورتی که از دزدگیرهای ساده ای استفاده می کنید که تنها در صورت بروز مشکل، صدای آژیر آن ها را می شنوید، لازم است این را نیز در ذهن خود داشته باشید که از لحاظ امنیتی، اصلا شرایط مناسبی ندارد و به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا ممکن است که به صدای آژیر توجه خاصی نشود.

دزدگیرهایی که پس از فعال شدن نیز با تلفن ثابت شهری افراد تعیین شده تماس می گیرند نیز به نسبت امنیت بالاتری دارند اما جالب است این مورد را نیز در خاطر داشته باشید که اگر سارق قبل از انجام سرقت، تمامی سیم های مربوط به تلفن ساختمان را قطع نماید، دیگر تلفن آن عمل نمی کند و به این صورت می توان گفت که در واقع هیچ ارزشی نخواهد داشت.

با وجود تمامی اوصاف فوق نیز می توان بهترین نوع دزدگیری که می تواند خیال افراد را از هر جهتی راحت نماید، دزدگیرهایی هستند که به صورت تلفن کننده سیم کارتی هستند، دزدگیرهای فوق از امکانات بالایی برخوردار هستند و از کار انداختن آن ها نیز کاری بسیار مشکل است.

بنابراین تهیه و استفاده از این نوع از دزدگیر می تواند کمک شایانی برای شما باشد و به بهترین شکل ممکن از آن بهره مند شوید.

همانطوری که می دانید اکثر سرقت ها در زمان های بسیار کوتاهی اتفاق می افتند و برای رفع این مشکل بیان شده نیز می توان از سنسور لرزشی بهره برد.

این دستگاه، کوچک و الکترونیکی می باشد و کاملا به ضربه حساس است و با تشخیص این که ضربه ای به قسمت مشخص شده وارد شده است، برای دزدگیر سیگنال هایی را وارد می کند و منجر به فعال شدن آن ها قبل از انجام سایر اقدامات می شود.

 

نقش جک درب پارکینگ در امنیت ساختمان

شایان ذکر است که به هر طریقی بخواهید موضوع سرقت را بررسی نمایید، می توان اولین سد مقابل سارقین را، درب ساختمان برشمرد.

برای درب ورودی ساختمان نیز لازم است حتما از قفل برقی کله گاوی بدون شاسی استفاده نمایید تا سارق مورد نظر نتواند با استفاده از روش هایی همچون شکستن شیشه ها یا استفاده از چیزهایی مثل چوب دستی و یا میله، نسبت به شکستن قفل و باز کردن درب به این صورت اقدامی نماید.

بیشتر ساختمان هایی که مشاهده می فرمایید نیز امروزه از جک درب پارکینگ استفاده می نمایند و به عبارتی کاملا به آن مجهز هستند و در این رابطه نیز رعایت چندین نکته واجب است.

یکی از مهم ترین نکات در هنگام خرید جک درب پارکینگی این است که از نوع کلیددار آن تهیه فرمایید تا هر فردی به راحتی نتواند جک را خلاص کند و درب پارکینگ را باز نماید.

در نمونه های مختلف جک پارکینگ نیز با وسیله ای همانند خلاص کن آچاری، جک های مورد نظر به راحتی خلاص می شوند و همانطور که مشاهده می فرمایید از امنیت فوق العاده پایینی برخوردار هستند.

با این اوصاف حتما از جک پارکینگی استفاده کنید که قسمت خلاص کن نیز کلیدی باشد و به این شکل نیز کسی نمی تواند به راحتی جک ها را خلاص کند و درب را باز نماید.

هنگامی که جک پارکینگ را نصب می نمایید نیز حتما از قفل برقی استفاده کنید که سارقان نتوانند با هل دادن و یا ایجاد فشار بر روی درب، لای آن را تا حدودی باز نمایند و به این ترتیب نیز وارد ساختمان شوند.

رعایت همین نکات بسیار کوچک می تواند در بالا بردن امنیت ساختمان مورد نظر شما نیز بسیار مفید و موثر باشد.

در مورد ریموت جک پارکینگ نیز میتوانید از ریموت هاپینگ کد استفاده کنید که امنیت بالایی دارند و در حقیقت قابل کپی کردن نیستند، فرکانسی که این ریموت ها دارند نیز مدام در حال تغییر است و این تغییرات نیز تنها از طریق رسیور مربوطه قابلیت شناسایی دارد.

همانطوری که توضیح دادیم، متوجه شدید که استفاده از چه چیزهای می تواند موجب بالا بردن امنیت ساختمان شود و همچنین رعایت چه مواردی می تواند عاملی برای بهبود شرایط ساختمان به شمار آید.

دیدگاهتان را بنویسید